تلفن
تلفن
09123606114 
آدرس
آدرس
کرج - جاده محمدشهر
ساعات کار
ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 8 -17
جستجوی سایت

انواع سمپاش

انواع مدل های مختلف دستگاه سمپاش و پمپ سمپاش  با برند های مختلف مانند سمپاش ماک، سمپاش لیفان و....در مجموعه کشاورزی ساختمانی ماندگار موجود می باشد. سمپاش ها از جمله تجهیزات مهم و ضروری در صنعت کشاورزی و باعداری محسوب می شوند که در جهت از بین بردن آفات و بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند تا محصولات کشاورزی و باغداری از کیفیت خوبی برخوردار باشند.  دستگاه های سمپاش شما را در فرآیند انجام سمپاشی در باغچه، زمین های زراعی و باغی یاری می کنند. استفاده از دستگاه سمپاش مناسب با نوع کاربری شما، علاوه بر اینکه منجر به سهولت انجام کار می شود میزان سم استفاده شده نیز به طرز قابل توجهی کاهش پیدا می کند. از دیگر مزیت های استفاده از دستگاه سمپاش می توان به سرعت بخشیدن به فرآیند سمپاشی، افزایش راندمان کاری و نیز امکان پاشش گسترده و یکنواخت سموم اشاره کرد.

معرفی انواع دستگاه سمپاش

سمپاش دستی

سمپاش دستی که یک نمونه ساده دستگاه سمپاش می باشد یکی از پرفروش ترین انواع دستگاه های سمپاش نیز به شمار می آید عملیات سمپاشی و یا قدرت پمپاژ سموم در این نوع از سمپاش با استفاده از یک پمپ ساده و دستی صورت می گیرد. این دستگاه به صورت قابل حمل طراحی و تولید شده است و معمولا به صورت کوله پشتی حمل می شوند. سمپاش دستی در انواع مدل های تلمبه ای و شارژی موجود می باشد. سمپاش دستی برای استفاده در مواقعی که منطقه مورد نظر از متراژ کمی برخوردار می باشد و یا در مواقعی که می خواهید در مورد استفاده از مواد شیمیایی خود بسیار دقیق عمل کنید یک گزینه بسیار عالی می باشد. 

سمپاش موتوری

سمپاش موتوری نمونه ای دیگر از دستگاه سمپاش می باشد که پر فروش ترین نوع دستگاه سمپاش به شمار می آید. در این دستگاه قدرت و نیرو پمپاژ با استفاده از یک موتور که معمولا از نوع بنزینی می باشد تامین می گردد. سمپاش موتوری یکی از دستگاه های قدرتمند سمپاشی می باشد. سمپاش موتوری در انواع مدل های مختلف به صورت کوله ای، دوشی، فرغونی، زنبه ای و... موجود می باشد که افراد بسته به نیاز خود می توانند دستگاه را خریداری کنند. سمپاش موتوری به دو نوع سمپاش موتوری خرطومی و سمپاش موتوری لانس دار دسته بندی می شوند.

سمپاش فرغونی

سمپاش فرغونی همان طور که از نامش مشخص می باشد مکانیزمی مشابه با فرغون دارد. این دستگاه معمولا برای انجام فرآیند سمپاشی در مزارع و باغ های بزرگ استفاده می شود. سمپاش فرغونی در دو نوع موتوری (بنزینی) و برقی موجود می باشد. این دستگاه سمپاشبا قدرت فشار بالا برای سمپاشی درختان انتخاب مناسبی می باشد. 

سمپاش زنبه ای

سمپاش زنبه ای تقریبا مشابه سمپاش فرغونی است با این تفاوت که سمپاش زنبه ای ثابت می باشد. یعنی می توان در این دستگاه سمپاش از مخازن بزرگ با ظرفیت بالا استفاده کرد. در این سمپاش مخزن جدا از دستگاه سمپاش می باشد و برای عمل مخزن این دستگاه از یک بشکه جداگانه استفاده می شود. این دستگاه با نام سمپاش پرتابل نیز شناخته می شود که می توان از آن برای سمپاشی مزارع و باغ های بزرگ استفاده کرد. 

سمپاش پشت تراکتوری

سمپاش پشت تراکتوری بیشتر در زمین های کشاورزی و باغداری بزرگ و وسیع مورد استفاده قرار می گیرد. حجم مخزن این سمپاش معمولا بین 1000 الی 2000 لیتر می باشد. سمپاش پشت تراکتوری در دو نوع سوار شونده و کشنده موجود می باشد. سمپاش پشت تراکتوری کشنده به وسیله مالبند به پشت تراکتور متصل می شود و به خودی خود قدرت و توان حرکت ندارد . این دستگاه در انواع توربولاینر، اتومایزر، بوم دار و لانسی موجود می باشد. 
سمپاش پشت تراکتوری سوار شونده این دستگاه نسبت به سمپاش کشنده دارای ابعاد کوچکتری می باشد اما قدرت مانور بیشتری دارد این دستگاه نیز در انواع مختلف توربولاینر، بوم دار و اتومایزر موجود می باشد.