تلفن
تلفن
09123606114 
آدرس
آدرس
کرج - جاده محمدشهر
ساعات کار
ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 8 -17
جستجوی سایت
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1402/08/28 - 11:59
كد :91

تعمیر موتور برق بنزینی

تعمیر موتور برق بنزینی یکی از کارهای تخصصی می باشد که هنگامی که دستگاه دچار مشکل و اختلال نمی شود باید توسط تعمیرکاران حرفه ای و متخصص انجام شود. موتور برق بنزینی یکی از پرکاربردترین و پرفروش ترین موتور برق های موجود در بازار می باشد که توسط برند های مختلف با کیفیت متفاوتی تولید می شوند.

تعمیر موتور برق بنزینی زمانی که این دستگاه دیگر مانند سابق عملکرد صحیح و درست خود را نداشته باشد باید حتما توسط تعمیرکار متخصص موتور برق بنزینی انجام شود تا دستگاه به عملکرد صحیح خود بازگردانده شود. موتور برق دستگاهی می باشد که انرژی مکانیکی حاصل از عملکرد موتور احتراقی را توسط ژنراتور به انرژی الکتریسیته و یا جریان برق تبدیل می کند. در واقع می توان گفت که این دستگاه در جهت تامین برق مورد نیاز در مکان های مختلف مانند ویلاها، باغ ها، استخر، آبنما که دسترسی به برق شهری ندارند و یا تامین برق در زمان قطع شدن برق شهری در مراکز درمانی، کارخانه ها، کارگاه ها ، دیتا سنتر ها و... مورد استفاده قرار می گیرند. موتور برق بنزینی رایج ترین موتور برق است که با استفاده از سوخت بنزین انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. در صورت ایجاد مشکل و خرابی در دستگاه دیگر توان تولید انرژی الکتریسته را نخواهد داشت و در این صورت مصرف کندگان با مشکلات مختلفی رو به رو خواهند بود. 

تعمیر موتور برق بنزینی

بیشتر بدانید : موتور برق سنسی

آدرس تعمیر موتور برق بنزینی

در زمان هایی که برق شهری قطع می شود یا در مکان هایی که شما به برق شهری دسترسی ندارید می توانید با موتور برق این نیاز خود را برطرف کنید. اگر شما هم از مصرف کنندگان موتور برق بنزینی هستید که از ژنراتور برق یا همان موتور برق بیرا تایمن برق مورد نیاز خود استفاده می کنید. ممکن است در طول استفاده از موتور برق مشکلاتی در دستگاه ایجاد شود در این صورت نیاز به یک مرکز تعمیر موتور برق بنزینی دارید تا دستگاه مورد بررسی و تعمیر قرار گیرد. 
موتور برق هم مانند سایر دستگاه های الکتریکی و مکانیکی نیاز دارد تا در زمان های مشخص تحت بررسی و سرویس قرار گیرد سرویس دوره ای موتور برق در زمان های مشخص شده در نگهداری و حفظ موتور برق بسیار ضروری می باشد و این امر باعث افزایش عمر دستگاه می شود. 

تعمیرکار موتور برق بنزینی سیار

تعمیرکار موتور برق بنزینی شخصی می باشد که آموزش های لازم در خصوص تعمیرات و برطرف کردن مشکلات و آسیب های به وجود آمده در دستگاه را سپری کرده باشد و با تجربه و سابقه کاری که دارد بتواند مشکلات و اختلالات به وجود آمده در دستگاه را شناسایی و با استفاده از بهترین روش مشکل را برطرف نماید. 
دانستن آدرس تعمیرات موتور برق زمانی که دستگاه موتور برق شما با مشکل مواجه می شود الزامی می باشد تا در اسرع وقت نسبت به تعمیر دستگاه خود اقدام نمایید. تعمیر موتور برق در محل توسط اکثر تعمیرکاران خبره و آموزش دیده انجام می شود بنابراین دیگر نیازی نمی باشد که دستگاه موتور برق خود را جهت تعمیر به مرکز تعمیر ببرید. 

عوامل دخیل در خرابی موتور برق بنزینی

  • کمبود سطح سوخت در موتور برق و کیفیت پایین آن
  • نامناسب بودن سطح روغن موجود در موتور برق 
  • انسداد و گرفتگی فیلر های هوای موتور برق
  • بسته بودن شیر بنزین موتور برق

مشکلات متدوال موتور برق بنزین

استارت نخوردن موتور برق بنزینی

در صورت مواجه شدن با این مشکل باید سطح روغن و سوخت مورد بررسی قرار گیرد و در صورت کمبود هر یک از آن ها به دستگاه اضافه شود.
 همچنین استفاده از سوخت بی کیفیت نیز منجر به ایجاد چنین مشکلی در دستگاه می شود. 
زمانی که دریچه کاربراتور موتور برق دچار انسداد شده باشد این موضوع نیز منجر به عدم استارت زدن دستگاه می شود. 

روشن و خاموش شدن موتور برق بنزینی

اگر موتور برق به صورت مداوم روشن و خاموش می شود قسمت برقی موتور برق را چک کنید. 
در صورت رو به رو شدن با این مشکل در دستگاه سطح روغن، سوخت و کاربراتور دستگاه باید چک شود.
در صورت روشن و خاموش شدن دستگاه موتور برق شمع موتور و فیلتر هوا باید مورد بررسی قرار گیرد.

نوسان داشتن موتور برق

در صورت وجود نوسان در دستگاه موتور برق احتمال کثیف یودن فیلتر هوا وجود دارد.  
بار بیش از حد در دستگاه موتور برق وجود دارد.

وجود نشتی در سوخت موتور برق

ممکن است کاربراتور دستگاه خراب شده باشد که در این صورت باید تعمیر کاربراتور موتور برق بنزینی توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.
در صورت مواجه شدن با این مشکل ممکن است شلنگ بنزین ساییده و یا پاره شده باشد. 
در صورت پوسیده شدن آب بندی ها ممکن است دستگاه دچار نشتی شود. 

سخن آخر

در صورت مواجه شدن با مشکل در عملکرد دستگاه باید هر چه سریعتر نسبت به تعمیر دستگاه اقدام نمایید. تعمیر ژنراتور موتور برق بنزینی باید توسط تعمیرکار خبره و حرفه ای انجام شود تا دستگاه به عملکرد مناسب اولیه خود بازگردد. موتور برق بنزینی یکی از پرفروش ترن و پرکاربرد ترین انواع موتوربرق می باشد که دلیل آن سهولت در تعمیرات و نگه داری این دستگاه و همچنین دسترسی به سوخت مصرفی دستگاه می باشد.