تلفن
تلفن
09123606114 
آدرس
آدرس
کرج - جاده محمدشهر
ساعات کار
ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 8 -17
جستجوی سایت
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1402/07/09 - 11:51
كد :88

تیلر باغی

تیلر باغی یکی از تجهیزات مهم در صنعت باغداری می باشد که به دو صورت بنزین و گازوئیلی موجود می باشد که کشاورزان با توجه به وسعت زیمن و حجم کاری خود باید دستگاه را انتخاب و خریداری نمایند. تیلر باغی برای خاک ورزی و نهر کنی زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

تیلر باغی و یا تیلر کشاورزی یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات و ماشین آلات مورد استفاده در باغ ها و زمین های کشاورزی است. تیلر ها در واقع تراکتور کوچک هستند که متشکل از یک شاسی و یک موتور سوار شونده هستند. یکی از اصلی ترین کاربرد آن ها در باغات انجام عملیات خاک ورزی است. تیلر باغی در مدل های مختلف به صورت بنزین و دیزلی (گازوئیلی) موجود می باشد. این دستگاه در زمینه های مختلف داشت، کاشت و برداشت دارای کاربرد فراوانی می باشد. در مقایسه با ترکتور باید گفت که تیلر ها به جهت برخورداری از ابعاد کوچک تر و وزن سبک تر و قدرت مانور بیشتر قابل استفاده در زمین های کشاورزی با مساحت کوچک و متوسط می باشند. در ادامه مطلب با ما باشید زیرا ما در این مقاله سعی داریم شما را بیشتر با این دستگاه آشنا نماییم تا انتخاب درستی در زمان خرید تیلر باغی داشته باشید. 

تیلر باغی

تیلر کولتیواتور

دستگاه تیلر باغی چیست؟

استفاده از دستگاه تیلر باغی در زمین های باغات به دلیل جابجایی راحت و آسان و مانوور بالاتر در بین درختان و کارآیی لازم بسیار رایج و متداول می باشد از این رو با نان تیلر مورد استفاده در باغات شناخته می شود. به طور کلی می توان گفت که تیلر باغی در دو نوع تیلر باغی بنزینی و تیلر باغی دیزلی (گازوئیلی ) موجود می باشد. که تیلر باغی دیزلی برای انجام کار های سنگین و گسترده و نوع بنزینی برای فعالیت های سبک در زمین های باغی کوچکتر مناسب می باشد.  
توان تیلر باغی بین 5 الی 12 اسب بخار می باشد که براساس نوع موتور و گیربکس به کار رفته در این دستگاه توان آن ها متغیر می باشد. با افزودن متعلقات و تجهیزات مختلف به دیستگاه تیلر باغی، از این دستگاه می توان بیرا کاربری های مختلف استفاده نمود از جمله تجهیزاتی که می توان بر روی دستگاه نصب کرد، تیغه های روتیواتور برای وجین و سله شکنی، خرد کردن کلوخ و پوشاندن بذر های کشت شده، اتصال تریلی حمل بار، نصب سمپاش، نصب موتور پمپ آب، تجهیزلات تسطیح و ماله کشی، نهرکن، چاله کن و گاور آهن می باشد.  

تفاوت تیلر باغی بنزینی و گازوئیلی

تیلر باغی بنزینی با استفاده از سوخت بنزین کار می کند. و دارای موتور دو زمانه و یا چهار زمانه می باشد. تیلر بنزینی برای زمین های کوچک و فعالیت های سبک مناسب می باشد. و نسبت به تیلر دیزلی از قیمت کمتری برخوردار می باشد. هزینه نگه داری و تعمیر تیلر دیزلی بسیار کمتر از تیلر بنزینی است. تیلر دیزلی نسبت به تیلر بنزینی قدرت بالاتر و نیز مصرف و هزینه سوخت کمتری دارد. 

بهترین تیلر باغی

برای انتخاب و خرید بهترین تیلر باغی باید به نکاتی مانند نکاتی که در این قسمت ذکر می شود توجه داشته باشد تا دستگاه مناسب با کارآیی خود خریداری نمایید. 

متراژ زمین باغی

یکی از نکات بسیار مهم در زمان انتخاب تیلر باغی میزان مساحت و متراژ زمین کشاورزی و باغی می باشد. با توجه به مقدار مساحت زمین زراعی باید مدل دستگاه تیلر مشخص شود. برای مثال برای زمین های باغی زیر 5000 متر مربع تیلر باغی 7 اسب بخار بنزینی مناسب می باشد. 

نوع کاربری تیلر باغی

دستگاه تیلر باغی باید مناسب با نوع کاربری که از دستگاه انتظار دارید انتخاب شود. اگر نوع کربری شما سبک است بهتر است از دستگاه تیلر باغی دستی و یا بنزینی استفاده کنید و اما اگر کار شما سنگین است توصیه می شود از دستگاه تیلر دیزلی استفاده نمایید. برای مثال اگر اپراتور می خواهد از دستگاه تیلر علاوه بر خاک ورزی برای جابجایی و حمل بار نیز استفاده کند بهتر است تیلر 9 اسب بخار گازوئیلی و یا 12 اسب بخار دیزلی را که دارای قدرت بالاتری هستند خریداری نماید.

قدرت و توان تیلر باغی

قدرت و توان موتور دستگاه تیلر باید با توجه به نوع کاربری و نیاز شما باشد برای مثال باغدارن جهت استفاده از تیلر کمتر از 9 اسب بخار و کشاورزان از تیلر بالاتر از 9 اسب بخار استفاده می کنند. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هر میزان توان و قدرت دستگاه بیشتر باشد ابعاد و اندازه دستگاه نیز بزرگ تر خواهد بود. از این رو کنترل و هدایت دستگاه دشوارتر می باشد.

نوع سوخت تیلر باغی

همان طور که گفته شد دستگاه تیلر باغی در دو نوع سوخت مصرفی بنزین و دیزل موجود می باشد که افراد با توجه به دسترسی خود به سوخت و همچنین میزان حجم فعالیت خود باید نوع سوخت دستگاه را مشخص کنند. 

سیستم انتقال نیرو تیلر باغی

سیستم انتقال نیرو در دستگاه تیلر باغی به دو روش کوپل مستقیم و یا تسمه ای انجام می شود. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که انتقال نیرو در مدل تسمه ای ضعیف تر از مدل کوپل مستقیم است. بنابراین باید مناسب با نیرو مورد نیاز دستگاه را خریداری کنید. به طور مثال در زیمن های شیبدار و زمین هایی که دارای خاک سفت و سخت هستند بهتر است از تیلر باغی کوپل مستقیم و در زمین هایی که مساحت زمین و فاصله بین درختان کم است  و دارای خاک نرم است بهتر این از مدل تسمه ای تیلر باغی استفاده کنید. 

تیلر باغی جدید

تیلر باغی چهار چرخ

قیمت تیلر باغی