تلفن
تلفن
09123606114 
آدرس
آدرس
کرج - جاده محمدشهر
ساعات کار
ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 8 -17
جستجوی سایت
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1402/07/04 - 11:01
كد :86

علف زن تیغه ای

علف زن تیغه ای در واقع همان دستگاه علف زن می باشد که قابلیت اتصال و نصب انواع تیغه های علف زنی را دارد.

علف زن تیغه ای همان دستگاه علف زن می باشد کهتیغه های مختلف به آن نصب می گردد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع تیغه های علف زن و کاربرد آن ها آشنا نماییم تا بتوانید از تیغه های مختلف برای کاربری های مناسب بهره مند شوید. در ابتدا باید گفت که دستگاه علف زن برای تراشیدن علف های هرز و اصلاح و مرتب سازی گیاهان و درختان مورد استفاده قرار می گیرد که متناسب با تیغه ای که در دستگاه نصب می شود برای کار های مختلف مانند چیدن و تراشیدن علف های هرز، اصلاح و مرتب کردن درختان و گیاهان و همچنین حاشیه زنی می توان از آن ها استفاده نمود. 

علف زن تیغه ای

مطالب مرتبط : انواع علف زن

تیغه علف زن

تیغه علف زن مخصوص دستگاه های علف زن دوشی و کوله پشتی می باشد.که این تیغه ها به جای هد نخ علف زن مورد استفاده قرار می گیرد.معمولا جنس این تیغه ها از آلیاژی از فولاد و سایر مواد ترکیبی اسک که از مقاومت و دوام بالایی برخوردار می باشند.این آلیاژ ها که برای تولید و ساخت تیغه های علف زن مورد استفاده قرار میگیرند کاملا ضد زنگ و خوردگی هستند و در شرایط آب و هوایی مختلف مانند بارندگی بسیار مقاوم و مستحکم هستند. 
تیغه های علف زن پر استفاده ترین ابزار قابل استفاده برای علف زنی و هرس علف های هرز هستند. در واقع می توان گفت که دستگاه علف زن یکی از دستگاه های کاربردی به شمار می آید که با استفاده از این دستگاه می توانید علف های هرز از بین ببرید و یا کوتاه نمایید. قطعه ای که در این دستگاه موجب از بین بردن علف های هرز و کوتاه نمودن آن ها می شود تیغه های علف زن هستند که باید این قطعه از استحکام و دوام بالایی برخوردار باشد و در عین حال بسیار تیز و برنده باشد تا بتواند هر گونه علف هرزی را از بین ببرید. تیغه های علف زن یکی از قطعات اصلی دستگاه علف زن هستند که در انواع و اقسام مختلفی تولید می شوند. 

انواع تیغه های علف زن

تیغه چاقویی

یکی از انواع تیغه های دستگاه علف زن تیغه های چاقویی هستند که لبه جلوی تیغه ها نوک تیز و چاقویی شکل می باشد و با همین قیسمت علف ها کوتاه و یا برش داده می شوند. می توان گفت که تیغه چاقویی پراستفاده ترین نوع تیغه های علف زن می باشد که مورد استفاده کشاورزان و باغدران قرار می گیرد. تیغه های چاقویی دارای اشکال متنوعی هستند اما چیزی که در همه این تیغه ها یکسان است استفاده از ورق های فولادی نازک در ساخت آن ها می باشد. 
تیغه های چاقویی خود در انواع مختلف مستطیلی شکل و دایره ای شکل موجود می باشند که دارای دنده های کوچک چاقویی شکل هستند از این مدل تیغه های علف زن نوع ستاره ای شکل با تیغه های 3 تا 4 تایی از کاربرد بیشتری برخوردار می باشد. 

تیغه اره ای

این نوع تیغه علف زن دارای دندانه های تیز در محیط و مرکز تیغه می باشند و به شکل گرد با تعداد دندانه های مختلف ساخته می شود. دندانه ها در این نوع تیغه ها یم تواند قسمتی از تیغه باشند یا به صورت اره زنجیردار به دیسک متصل شده باشند یا در بین دو دیسک قرار گرفته باشند. بیشتر نوک این تیغه ها از جنس تنگستن می باشند و از قیمت مناسب و مقرون به صرفه ای برخوردار هستند. از تیغه های اره ای که از کاربرد فراوانی برخوردار هستند می توان تیغه اره ای 40 پر و یا تیغه اره ای 80 پر را نام برد. 

تیغه زنجیردار

این نوع از تیغه علف زن دارای لبه های تیز است و فرآیند برش با توجه به ضخامت و وزن تیغه های در حال چرخش متفاوت می باشد این نوع از تیغه علف زن در اشکال گوناگون مانند تیغه های زنجیردار و چند تیغه فلزی که به هم وصل شده اند، ساخته شده اند.

تیغه ساده

تیغه ساده همان گونه که از نامش مشخص می باشد ساده ترین نوع تیغه دستگاه علف زن می باشد و استفاده خیلی زیادی ندارد و بیشتر در جاهایی استفاده می شود که کاربری بسیار ساده ای از دستگاه علف زن مد نظر می باشد. 

تیغه های الماسه

تیغه های الماسه یکی از مستحکم ترین و مقاوم ترین انواع تیغه های علف زن می باشد با نصب این تیغه ها به جای هد نخ علف زن برش آن ها چندین برابر می شود. البته نخ های علف زن ها در جای خود بسیار مفید و کاربردی هستند. برخورد لبه دندانه های تیز تیغه ها باعث برش علف های هرز می شود.در تیغه های الماسه با استفاده از جوش القایی زائده های فولادی به انتهای دندانه ها جوش داده می شوند تا لبه تیغه ها بسیار مستحکم و با دوام باشند.