تلفن
تلفن
09123606114 
آدرس
آدرس
کرج - جاده محمدشهر
ساعات کار
ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 8 -17
جستجوی سایت
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1402/01/05 - 17:39
كد :72

راهنمای خرید سمپاش زنبه ای

راهنمای خرید سمپاش زنبه ای به شما خریداران کمک می کند بهترین نوع سمپاش زنبه ای را انتخاب کنید.

راهنمای خرید سمپاش زنبه ای شما را در انتخاب بهترین نوع سمپاش زنبه ای راهنمایی می کند. سمپاش زنبه ای تفاوت چندانی با سمپاش فرغونی از لحاظ نوع موتور و پمپ پیستونی ندارد  و تنها فرق آن با سمپاش فرغونی این ست که چارچوب یا شاسی آن ثابت می باشد و فاقد چرخ است از این رو سمپاش را باید در جای مشخصی قرار داد و با استفاده از شلنگ بلند فرآیند سمپاشی را انجام داد برای این مدل از دستگاه سمپاش می توان از مخازن ثابت با ظرفیت های بالا استفاده کرد. 
در واقع دستگاه سمپاش یکی از پرکاربرد ترین ادوات کشاورزی در صنعت باغداری و کشاورزی محسوب می شوند که در مدل ها و طرح های متنوعی توسط شرکت های مختلفی تولید می شوند. این دستگاه در کشاورزی برای پاشیدن مایعاتی همچون آب، حشره کش، آفت کش، علف کش و کود ها مورد استفاده قرار می گیرند. سمپاش زنبه ای یکی از مدل های سمپاش می باشد که در دو صورت برقی و بنزینی موجود می باشند. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد سمپاش زنبه ای پرداخته می شود.

راهنمای خرید سمپاش زنبه ای

مطالب مرتبط: سمپاش ماک

سمپاش زنبه ای

این مدل از دستگاه سمپاش مجهز به یک موتور احتراقی یا برقی و قطعاتی همچون پمپ پیستونی، شلنگ فشار قوی، لانس و نازل هستند. همه این قطعات در سمپاش زنبه ای بر روی یک شاسی فلزی مستحکم سوار شده است. سمپاش زنبه ای به عنوان سمپاش مناسب باغی در بین افراد شناخته می شود. که دارای کاربردی همچون صرفه جویی در مصرف مواد سمی، مبارزه با آفات، حشرات موذی و غیره، از بین بردن علف های هرز، امکان سمپاشی انواع درختان، باغچه ها، گلخانه ها و غیره، سمپاشی و محلول پاشی در مزارع و باغات، ضدعفونی کردن محوطه‌های بزرگ، سمپاشی و ضدعفونی کردن محوطه مرغداری و دامداری ها می باشد. 

مهمترین ویژگی سمپاش زنبه ای

سمپاش زنبه ای از نوع پرتابل و قابل حمل می باشد. می توانید به آسانی با وسیله نقلیه شخصی خود دستگاه را حمل کرده و به باغ یا زمین کشاورزی منتقل نمایید. یا پس از سمپاشی آن را همراه خود برگردانید. این یکی از ویژگی های مثبت سمپاش زنبه ای است. که برخی از دستگاه های سمپاش به سبب برخورداری از وزن زیاد و غیر قابل حمل بودن از این ویژگی برخوردار نمی باشند. سمپاش زنبه ای همچنین از طول عمر بالا و بهره وری بالایی برخوردار می باشد. سایر ویژگی های این دستگاه شامل ابعاد مناسب، وزن ایده ال، عدم محدودیت در استفاده از مخزن با ظرفیت های مختلف، قدرت و توان بالا، پرتابل و قابلیت حمل و جابجایی، سرعت عمل بالای فرایند سمپاشی، مورد استفاده در مساحت و متراژ بالا و قیمت مناسب و مقرون به صرفه می شود.

انواع سمپاش زنبه ای

سمپاش زنبه ای برقی

همان طورکه از نام  این دستگاه مشخص است این مدل سمپاش فقط در مکان هایی که به برق دسترسی می باشد قابل استفاده است. دستگاه سمپاش زنبه ای برقی دارای یک الکتروموتور تک فاز با قدرت ۳ اسب بخار است. سمپاش زنبه ای برقی می‌تواند در زمان کوتاه، قسمت اعظمی از زمین های کشاورزی و باغداری را سم پاشی کند. 

سمپاش زنبه ای بنزینی

این نوع از دستگاه سمپاش برای تامین نیروی محرکه مورد نیاز از بنزین استفاده می کند و معمولا از یک موتور با 5 تا 7 و 0/5 اسب بخار تشکیل شده است بیشتر از دستگاه سمپاش زنبه ای با موتور 5 اسب بخار استفاده می شود. در زمین های کشاورزی بزرگ و باغ‌های وسیع و گسترده دسترسی به برق در همه نقاط آن امکان پذیر نمی باشد. از این رو استفاده از سمپاش زنبه ای بنزینی رواج بیشتری یافته است و به عنوان بهترین سمپاش مناسب باغ در بین کشاورزان شناخته می شود.