تلفن
تلفن
09123606114 
آدرس
آدرس
کرج - جاده محمدشهر
ساعات کار
ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 8 -17
جستجوی سایت
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1401/12/27 - 16:22
كد :71

موتور برق مناسب برای باغ

موتور برق مناسب برای باغ باید متناسب با نوع کاربری انتخاب شود تا کارآیی لازم را داشته باشد.

موتور برق مناسب برای باغ در باغات مختلف جهت تامین برق مورد نیاز به طور گسترده ای کاربرد دارند. به دلیل اینکه بیشتر باغ ها بعه برق دسترسی ندارند و برق مورد نیاز خود را باید از یک منبع تامین کنند. در بسیاری از باغ ها جهت آبیاری درختان و گیاهان موجود در باغ از تجهیزاتی مانند پمپ چاه و موتور پمپ استفاده می کنند که برای روشن کردن این تجهیزات نیاز به موتور برق می باشد که انرژی الکتریکی مورد نیاز را در جهت روشن شدن دستگاه تامین کنند. ما در این مقاله سعی داریم شما در انتخاب موتور برق مناسب برای باغ راهنمایی کنیم.

موتور برق مناسب برای باغ

مطالب مرتبط: موتور برق لیفان

انواع موتور برق مناسب برای باغ

موتور برق ها در واقع از دستگاه هایی می باشند که انرژی مکانیکی حاصل از کارکرد موتور احتراقی را به وسیله ژنراتور به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند و از این طریق جریان برق مورد نیاز را تامین می کنند. در حال حاضر برای بهره برداری لازم از تجهیزات برقی که در مکان هایی که دسترسی به برق امکان پذیر نمی باشد مانند ویلا ها، باغ ها، استخر ها و آب نماها که خارج از بافت شهری قرار دارند از موتور برق مناسب استفاده می کنند. احتراق در موتور برق توسط سوخت های فسیلی خاصی صورت می گیرد و این به این معنی می باشد که موتور برق باید سوخت اولیه داشته باشد تا بتواند برق مورد نیاز را تامین کند از این رو موتور برق با توجه به نوع سوخت به موتور برق دیزلی (گازوئیلی)،  موتور برق بنزینی و موتور برق گازسوز دسته بندی می شود. 

کاربرد موتور برق مناسب برای باغ

موتور برق مناسب برای باغ ها به دو منظور مورد استفاده قرار می گیرد از موتور برق در باغ ها برای تامین برق مورد نیاز لواز خانگی به طور کلی برق موردنیاز لوازم شهری استفاده می شود که برای روشن کردن این لوازم به ولتاژ 220 ولت نیاز می باشد البته این موضوع به مصرف برق لوازم و تعداد آن ها بستگی دارد. شما برای خرید موتور برق مناسب  باغ باید به این نکته توجه کنید که هر یک از لوازم خانگی چه قدرتی دارند و کل لوازم به چه میزان وات برق نیاز دارند تا بتوانید موتور برق مناسب برای باغ خود را تهیه کنید. 
از موتور برق مناسب برای باغ ها در جهت تامین برق دستگاه های صنعتی نیز استفاده می شود. که شامل چراغ های بزرگ و پروژکتور ، موتور پمپ چاه آب، موتور پمپ آب برای آبیاری درختان و گیاهان موجود در باغ و... می شوند. برای تامین برق هر یک از این دستگاه های صنعتی به موتور برق مناسب احتیاج دارید. از این رو شما می توانید یک موتور برق مناسب برای باغ خود تهیه کنید که بتواند برق مورد نیاز هر دو گروه را تامین نماید. 

خرید بهترین موتور برق مناسب برای باغ

برای خرید بهترین موتور برق مناسب برای باغ باید به چند پارامتر توجه کنید تا موتور برق متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. از جمله این پارامتر های می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • توان و قدرت موتور برق باید بالا باشد تا بتواند برق مورد نیاز کلیه تجهیزات و لوازم را تامین کند. 
  • با توجه به متراژ و اندازه باغ باید از باکی که حجم مناسبی دارد استفاده کنید.
  • در خرید موتور برق باید به نوع ولتاژ آن نیز توجه کنید و متناسب با نیاز لوازم و تجهیزات، ولتاژ موتور برق را مشخص کنید.  
  • در زمان خرید به برند، قیمت و کیفیت دستگاه و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش آن توجه کنید. 
  • باید موتور برقی را خریداری کنید که با محیط زیست سازگاری داشته باشد و کم صدا باشد. 
  • موتور برق مورد استفاده باید با توجه به کاربرد، از حجم و ابعاد و همچنین قابلیت حمل آسان برخوردار باشد.