تلفن
تلفن
09123606114 
آدرس
آدرس
کرج - جاده محمدشهر
ساعات کار
ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 8 -17
جستجوی سایت
گروه خبري : اخبار
تاريخ انتشار : 1401/12/02 - 15:23
كد :67

سمپاش برقی پرتابل

سمپاش برقی پرتابل یکی از نمونه های قدرتمند دستگاه سمپاش به شمار می آید که مورد توجه بسیاری از کشاورزان قرار گرفته است.

سمپاش برقی پرتابل یک نمونه دیگر از دستگاه سمپاش می باشد. یکی از روش های اولیه و مهم در جهت مانع از بروز آفات، بیماری ها و نظارت بر روی سلامت محصولات باغات و زمین های زراعی فرآیند سمپاشی است.که کیفیت و سلامت محصولات و دیگر اقلام را تامین می کند. در زمان های گذشته برای انجام این امر از سمپاش های دستی استفاده می شده و برای کشاورزانی که از زمین های وسیع و گسترده کشاورزی برخوردار می باشند به جهت استفاده دستی و نداشتن پمپاژ یکسان و کیفیت بالا کار بسیار سخت و دشواری می باشد. اما با پیشرفت روز افزون علم تکنولوژی سمپاش هایی وارد بازار شده اند که علاوه به سرعت بخشیدن عملیات سمپاشی کار را راحت تر نموده است یکی از این سمپاش ها، دستگاه سمپاش برقی پرتابل است. 

سمپاش برقی پرتابل

مطالب مرتبط: سمپاش ماک

سمپاش برقی پرتابل چیست

برای انجام فرآیند سمپاشی شما به دستگاهی نیاز دارید که مواد پودری و محلول را به صورت اسپری شده به صورت یکنواخت و یکسان به تمام محل مورد نظر پخش کند. و برای شما این امکان را فراهم سازد تا با کمترین نیروی انسانی، کمترین هدر رفتن محلول سم، ایجاد فشار قوی و بالاترین بازدهی عمل مهم سمپاشی صورت گیرد. سمپاش برقی پرتابل سمپاشی می باشد که به راحتی قابل حمل و جابجایی است به این منظور که شما می توانید آن را به آسانی در سراسر زمین کشاورزی جابجا کنید.

ویژگی سمپاش برقی پرتابل

  • اولین ویژگی برتر سمپاش برقی پرتابل همان طور که گفته شد پرتابل بودن آن است که موجب راحتی در حمل و نقل آن شده است.  
  • یکی دیگر از ویژگی های مهم سمپاش برقی پرتابل این است که به دلیل نداشتن مخزن ثابت می توانید از هر نوع مخزنی با ظرفیت مد نظر خود استفاده کنید.   
  • سمپاش برقی پرتابل دوست دار محیط زیست می باشد و هوا را آلوده نمی کند زیرا هیچ گونه آلایندگی را تولید نمی کند. اگر دارای گلخانه می باشید و گاز های سمی و آلاینده ها به محصولات شما آسیب می رساند بهترین انتخاب برای شما سمپاش برقی پرتابل می باشد.
  • برای راه اندازی این محصول به پریز ساده برق شهری 220 ولت نیاز دارید. 

کاربرد سمپاش برقی پرتابل

سمپاش برقی پرتابل یک ایده بسیار خلاقانه برای رسیدن به یک دستگاه بسیار قدرتمند می باشد. سمپاشی درست و اصولی و به موقع که با استفاده از سمپاش برقی پرتابل انجام می شود ضامن بقا محصولات و محصولات باکیفیت و سالم کشاورزی می باشد. هر فضای کشاورزی، باغی و گلخانه ای برای انجام عملیات سمپاشی احتیاج به یک مدل خاص از دستگاه سمپاش دارد. سمپاش برقی پرتابل در میان انبوه مدل های دستگاه سمپاش مورد توجه بسیاری از کشاورزان و باغداران قرار گرفته است.

طراحی سمپاش برقی پرتابل

هدف محققان و طراحان برای تولید دستگاه سمپاش برقی پرتابل رسیدن به یک پمپ متحرک قدرتمند بوده که با استفاده از موتور الکتریکی کار می کند. برای دستیابی به این طراحی استفاده از موتور الکتریکی تک فاز (220 ولت) را در نظر گرفتند. در طراحی سمپاش برقی پرتابل رسیدن به یک دستگاه ساده برای پیاده سازی سمپاشی با بهره گیری از برق تک فاز مد نظر بوده است. 
دستگاه سمپاش برقی پرتابل از دو قسمت جداگانه ولی مرتبط به هم تشکیل شده است.  یک موتور الکتریکی تک فاز قفس سنجابی در کنار یک پمپ پیستونی کوچک سمپاشی که از قطعات اصلی و مهم سمپاش برقی پرتابل محسوب می شوند. 

مشخصات سمپاش برقی پرتابل

سمپاش برقی پرتابل از یک پمپ از نوع پیستونی که در ارتباط مستقیم با موتور الکتریکی است تشکیل گردیده است. فقط لازم است موتور روشن شود تا پیستون داخل پمپ فرآیند مکش تا دهش محلول را انجام دهد. پمپ  در این دستگاه دارای دو مدخل ورودی و خروجی می باشد.  
مدخل ورودی به یک مخزن که با توجه به نیاز اپراتور تهیه می شود وصل می گردد و مدخل خروجی به وسیله شیلنگ با حداکثر طول 50 متری به نازل و یا لانس متصل می شوند. و در مسیر انتقال محلول سم در دو مدخل خروجی و ورودی یک شیر کنترل تعبیه شده است. پمپ در دستگاه از یک سیستم بای پس استفاده می کند تا در زمان هایی که پمپاژ در بخش خروجی دستگاه دچار انسداد شده باشد این سیستم بای پس از ماندن فشار در داخل پمپ جلوگیری خواهد کرد.