تلفن
تلفن
09123606114 
آدرس
آدرس
کرج - جاده محمدشهر
ساعات کار
ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 8 -17
جستجوی سایت

انواع موتور پمپ

موتور پمپ یا موتور پمپ آب که به آن موتور آب نیز گفته می شود یکی از تجهیزاتی است که برای انتقال و پمپاژ آب و سایر سیالات و مایعات مورد استفاده قرار می گیرد.  این دستگاه از دو قسمت بسیار مهم به نام موتور و پمپ تشکیل شده است. این دو قسمت توسط شاسی مستحکم و با دوام به هم متصل شده اند که موجب جابجایی راحت تر این دستگاه شده است. 
برخی این دستگاه را با نام موتور پمپ کشاورزی نیز می شناسند زیرا این دستگاه در صنعت کشاورزی و باغداری جهت آبیاری زمین های کشاورزی از کاربرد فراوانی برخوردار می باشد. 
 
انواع موتور پمپ

موتور پمپ کشاورزی

در زمان استفاده از موتور پمپ  این دستگاه را بالاتر از سطح آب قرار می دهند که با استفاده از شلنگ و لوله، آب را به بالا انتقال می هد. انواع موتور پمپ ها توان و قدرت پمپاژ کردن سیال را از چاه یا سد دارند.
همان طور که گفته شد بیشترین کاربرد موتور پمپ در صنعت کشاورزی می باشد. امروزه به جهت استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار در زمین های زراعتی نیاز به موتور پمپ مناسب می باشد.
زیرا برای آبیاری تحت فشار نیاز به آبی با فشار بالا می باشد که می توان برای تحقق این امر از موتور پمپ مناسب کمک گرفت.
جهت آبیاری تحت فشار ماننتدآبیاری قطره ای و بارانی باید فشار آب از فشار طبیعی آب بیشتر باشد بسیاری از افراد برای تحقق این امر از استخر استفاده می کنند که جهت تخلیه آب از استخر باید از پمپ کفکش استفاده کرد. و برخی نیز از مخازن مرتفع استفاده می کنند که باید از پمپ آب برای پر کردن این مخازن استفاده کرد. 
همچنین استفاده از چاه نیز نیاز به پمپ شناور دارد بنابراین می توان نتیجه گرفت که در هر صورت در صنعت کشاورزی نیاز به یک موتور پمپ یک امر کاملا بدیهی می باشد. 

موتور پمپ از لحاظ قطر خروجی و میزان آبدهی

موتور پمپ با قطر خروجی و میزان آبدهی متفاوت از 1 اینچ تا 4 اینچ تولید و ارائه می گردد. افراد با توجه به نیاز و نوع کاربری خود می توانند میزان آبدهی و قطر خروجی موتور پمپ را انتخاب کنند. هرچه میزان قطر خروجی موتور پمپ بیشتر باشد میزان خروجی آب و سیالات در هر دقیقه بیشتر خواهد بود.
 • میزان خروجی موتور پمپ بر حسب لیتر در دقیقه
 • موتور پمپ با قطر دهانه 1 اینچ 100 لیتر در دقیقه 
 • موتور پمپ با قطر دهانه 2 اینچ 500 لیتر در دقیقه
 • موتور پمپ با قطر دهانه 3 اینچ 1200 لیتر در دقیقه
 • موتور پمپ با قطر دهانه 4 اینچ 1600 لیتر در دقیقه

انواع موتور پمپ از نظر نوع سوخت مصرفی

موتور پمپ بنزینی

این دسته از موتور پمپ ها از یک موتور تک سیلندر هوا خنک تشکیل شده اند که از سوخت بنزین برای احتراق استفاده می کنند. ابعاد و سایز این نوع از موتور پمپ ها نسبت به سایر موتور پمپ ها کمتر می باشد از این رو از وزن سبک تری برخوردار هستند. 

موتور پمپ دیزلی (گازوئیلی)

موتور پمپ دیزلی به جهت استفاده از سوخت گازوئیل برای احتراق و نیاز به تراکم بالا دارای وزن و ابعاد بیشتری هستند اما این دستگاه از تنوع بالایی برخوردار می باشد و جهت استفاده برای کار های سنگین و بزرگ انتخاب خوبی می باشند.

موتور پمپ بنزینی نفتی

این نوع از دستگاه های موتور پمپ برای احتراق نیاز به دو نوع سوخت نفت و بنزین دارند. که یه وسیله سوخت بنزین استارت اولیه زده می شود و بعد از روشن شدن با استفاده از سوخت نفت به فعالیت خود ادامه می دهد. 

موتور پمپ آب دیزلی ارتفاع بالا

موتور پمپ آب دیزلی ارتفاع بالا بهترین موتور پمپ آب برای ارتفاع و پرتاب زیاد است. این مدل از موتور پمپ ها ارتفاع آبدهی بالایی دارند. این نوع از موتور پمپ با توجه به نوع آب به سه دسته موتور پمپ آب صاف، موتور پمپ آب دارای ناخالصی و موتور پمپ داریا ناخالصی بالا تقسیم بندی می شوند. این دستگاه نسبت به سایر موتور پمپ ها قدرت و توان بالاتری دارند که بیشتر در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می یگرند. در زمان خرید این دستگاه باید به ظرفیت مخزن سوخت، جنس بدنه ، هد پمپ، ارتفاع مکش، توان پمپ و... توجه داشته باشید. این موتور پمپ ها می توانند آب را تا ارتفاع بسیار زیادی پمپاژ نمایند. منبع سوخت این دستگاه دیزل (گازوئیل ) است. از این رو قدرت و توان خوبی برای انتقال و جابجایی آب و سایر مایعات دارد. استفاده از این دستگاه در مکان هایی که دسترسی به برق امکان پذیر نمی باشد بسیار رایج می باشد. این نوع از موتور پمپ می تواند آب را تا ارتفاع 50 متر انتقال دهد. از این دستگاه در صنایع مختلف مانند صنعت کشاورزی و باغداری، صنایع عمرانی و ساختمانی، تخلیه چاه آب عمیق، تخلیه فاضلاب ها، تخلیه آب استخر ها و... استفاده می شود.

انواع موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی

موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی با استفاده از سوخت ارزان قیمت گازوئیل شروع به کار می کند. از این رو برای کشاورزانی که به برق دسترسی ندارند و به گازوئیل دسترسی دارند یک گزینه ایده ال می باشد. موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی از نظر قطر دهانه خروجی در انواع زیر موجود می باشند.
 • موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی 2 اینچ
 • موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی 3 اینچ
 • موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی 4 اینچ
 • موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی 6 اینچ
موتور پمپ آب کشاورزی با توجه به سیستم خنک کاری به چند دسته زیر دسته بندی می شوند.
 • موتور پمپ آب کشاورزی هوا خنک
 • موتور پمپ آب کشاورزی آب خنک
موتور پمپ آب کشاورزی دیزکی که دارای سیستم خنک کننده آب خنک می باشد خود به دو دسته زیر تقسیم بندی می شود.
 • موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی آب در گردش
 • موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی رادیاتور دار

بهترین موتور پمپ آب کشاورزی

انواع موتور آب یا همان موتور پمپ آب امروزه در برند های متفاوت و ویژگی های مختلفی موجود می باشد که شما می توانید با توجه به حجم کاری خود و نوع آب و سیال از بین آن ها انتخاب و خریداری نمایید. بهترین موتور پمپ آب کشاورزی موتور پمپی می باشد که متناسب با حجم کاری و نوع کاری که انجام می دهید انتخاب شده باشد موتور پمپ ها از نظر سوخت مصرفی همان طور که توضیح داده شد در سه نوع بنزینی، گازوئیل و نفت بنزینی موجود می باشد که با توجه به دسترسی و ویژگی هر کدام از این دستگاه می توانید بهترین را انتخاب نمایید. همچنین موتور پمپ ها از نظر میزان قطر دهانه خروجی به موتور پمپ های 1 اینچ تا 6 اینچ دسته بندی می شوند که افراد با توجه به میزان آبدهی که نیاز دارند می توانند انتخاب نمایند همچنین این دستگاه در برند های مختلف موجود می باشند که هر کدام از موتور پمپ ها توسط برند خاصی طراحی شده اند دارای یک سری ویژگی های خاص و منحصر به فرد می باشند که شما  می توانید برای انتخاب بهترین برند با همکاران فروش ما در مجموعه کشاورزی ساختمانی ماندگار تماس حاصل نمایید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

قیمت موتور آب گازوئیلی

 
 
موتور پمپ مارکیوس MARQUIS

موتور پمپ های هوندا HONDA

موتور پمپ های راتو RATO

بیشتر بدانید: موتور پمپ لیفان