تلفن
تلفن
09123606114 
آدرس
آدرس
کرج - جاده محمدشهر
ساعات کار
ساعات کار
شنبه تا چهارشنبه 8 -17
جستجوی سایت

موتور پمپ

در تعریف موتور پمپ می توان گفت، دستگاه یا وسیله ای است که از دو قسمت اصلی پمپ و موتور تشکیل شده است. موتور پمپ به عنوان پمپاژ آب استفاده می شود. دو قسمت پمپ و موتور به یکدیگر کویله می شوند تا سر جمع باشند و به راحتی قابل حمل باشند.
در واقع موتور پمپ در زمانی که دسترسی به برق امکان پذیر نیست برای انتقال آب مورد استفاده قرار می گیرد. انرژی مورد نیاز موتور پمپ ها از طریق سوخت های فسیلی مانند بنزین و یا گازوئیل تامین می شود. یعنی سوخت موتور پمپ ها نیز به سه دسته ی موتور پمپ بنزینی، موتور پمپ دیزلی و موتور پمپ نفت بنزینی تقسیم می شود.
معمولاً موتور پمپ ها را در ارتفاع ۶ متری از مخزن آب قرار می دهند و موتور پمپ توانایی پمپاژ نمودن آب تا ارتفاع بالا را دارند، معمولاً مدت زمان کارکرد موتور پمپ ها نیز خیلی بالا نیست، برای استفاده بهینه از موتور پمپ معمولاً توصیه می شود که زمان کارکرد موتور پمپ را حدود ۲ الی ۳ ساعت در نظر بگیرند تا عمر مفید موتور پمپ افزایش نماید. از نظر قطر و اندازه ی خروجی موتور پمپ نیز موتور پمپ ها در سایزهای ۱ الی ۴ اینچی موجود هستند که بسته به ارتفاع مورد نیاز و مقدار آبدهی قابل تغییر می باشند.
 
موتور پمپ

انواع موتور پمپ

موتور پمپ ها را می توان به چندین دسته ی موتور پمپ آب تمیز، موتور پمپ آب کثیف، موتور پمپ با ناخالصی و موتور پمپ فشار بالا تقسیم نمود.

اجزای موتور پمپ آب

موتور پمپ از دو جزء اصلی موتور و پمپ تشکیل ‌شده است. وظیفه این پمپ، دادن انرژی به سیال جهت جابه‌جایی میان دو نقطه است. به این صورت که فشار آب وارد شده به پمپ را افزایش داده و سبب ایجاد جریان آب می‌شود. خود پمپ این انرژی را از موتور می‌گیرد.
موتور به صورت احتراق داخلی کار می‌کند و برای تامین انرژی به بنزین یا گازوئیل نیاز دارد. مجموعه موتور و پمپ از طریق یک شاسی به یکدیگر متصل می‌شوند و به این ترتیب حمل موتور پمپ به سادگی انجام می‌شود.
از آن‌جایی که موتور پمپ‌ها بایستی قابل حمل باشند، پایین بودن وزن و سبکی در آن‌ها یک مزیت بزرگ به شمار می آید.

پمپ آب کشاورزی

در صنعت کشاورزی استفاده از پمپ آب یکی از وسایل ضروری محسوب می شود. پمپ کشاورزی با نام های دیگری چون الکترو پمپ شناور، شناور چاه آب، پمپ آبرسانی چاه، توربین چاه عمیق، تلمبه چاه عمیق و... شناخته شده است.
دسته دیگر موتور پمپ ها مربوط به موتور پمپ های خانگی می شود.

پارامتر های مهم در انتخاب موتور پمپ

ظرفیت تخلیه موتور پمپ

این پارامتر بر اساس سرعت جریان آب میان از منبع تا محل تخلیه محاسبه می گردد که واحد آن بر حسب گالن بر دقیقه است.

حداکثر قدرت مکش عمودی موتور پمپ

برای تعیین قدرت انتقال عمودی آب از منبع تا موتور پمپ از این پارامتر استفاده می شود. در خرید موتور پمپ تخلیه آب استخر این مورد مهمی می باشد.

هد ماکزیمم موتور پمپ

این فاکتور به معنی حداکثر ارتفاعی است که موتور پمپ آب را از منبع تا محل تخلیه منتقل می‌کند.

نوع سوخت موتور

بنزینی یا دیزلی بودن موتور امر مهمی می باشد که باید به آن دقت شود. زیرا روشن شدن آن ها نیز متفاوت می باشد.

خودمکشی موتور پمپ

موتور پمپ‌های خودمکش، به هواگیری احتیاج ندارد و به صورت اتوماتیک این کار را انجام می‌دهد. استفاده از این نوع موتور پمپ باعث صرفه‌جویی در زمان راه اندازی می‌شود.

امکان حمل مخزن سوخت اضافی

وزن موتور پمپ و نهایتا قیمت آن

انواع موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی

موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی دارای انواع مختلفی می باشد که ما در این قسمت برخی از دسته بندی های موتور پمپ دیزلی را شرح داده ایم. همان طور که از اسم این موتور پمپ مشخص می باشد سوخت مصرفی این نوع از موتور پمپ گازوئیل می باشد از این رو برای افرادی که دسترسی به سوخت گازوئیل دارند بسیار گزینه مناسبی می باشد. موتور پمپ کشاورزی دیزلی از نظر قطر دهانه به انواع زیر دسته بندی می شود.
 • موتور پمپ آب دیزلی 2 اینچ
 • موتور پمپ آب دیزلی 3 اینچ
 • موتور پمپ آب دیزلی 4 اینچ
 • موتور پمپ آب دیزلی 6 اینچ
همچنین موتور پمپ آب دیزلی کشاورزی از نظر خنک کاری به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند.
 • موتور پمپ گازوئیلی هوا خنک
 • موتور پمپ گازوئیلی آب خنک
که در انی میان موتور پمپ آب خنک خود به دو دسته زیر دسته بندی می شوند.
 • موتور پمپ دیزلی آب در گردش
 • موتور پمپ دیزلی رادیاتور دار
موتورپمپ دیزلی از نظر نحوه راه اندازی به سه دسته زیر تقسیم بندی می شود.
 • موتور پمپ دیزلی هندلی
 • موتور پمپ دیزلی استارتی
 • موتور پمپ دیزلی هندلی - استارتی
موتور پمپ

موتور پمپ ارتفاع بالا

موتور پمپ آب کشاورزی از نظر ارتفاع به دو دسته ارتفاع معمولی و ارتفاع بالا دسته بندی می شوند که موتور پمپ ارتفاع معمولی توانایی پمپاژ آب تا 30 متر ارتفاع را دارد که این به این معنا می باشد که این موتور پمپ توانایی انتقال آب روب زمین را تا300 متر دارد. 
موتور پمپ ارتفاع بالا توانایی پمپاژ آب بین 70 الی 110 متر را دارند که روی زمین می توانند بین 700 متر تا 1000 متر آب را انتقال دهد. 

بهترین موتور پمپ آب کشاورزی

بهترین موتور پمپ آب کشاورزی موتور پمپی می باشد که از دبی خروجی و ورودی متناسب با حجم کاری و نیاز افراد برخوردار باشد همچنین از کیفیت ساخت بالا و از قطعات با کیفیت و مرغوب تشکیل شده باشد موتور پمپ لیفان یکی از موتور پمپ های با کیفیت موجود در بازار می باشد که در انواع مختلف با قطر دهانه متفاوتی موجود می باشد که از کیفیت بالا و قیمت مناسبی برخوردار می باشد از این رو مورد توجه بسیاری از کشاورزان و باغذاران قرار گرفته است. 

قیمت موتور پمپ آب کشاورزی

قیمت موتور پمپ آب کشاورزی برای خریداران از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.قیمت این دستگاه به پارامتر های مختلفی وابسته می باش که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.
 • برند موتور پمپ آب کشاورزی 
 • نوع موتور 
 • دبی ورودی و خروجی
 • نوع سوخت مصرفی دستگاه و...

قیمت موتور پمپ دیزلی 6 اینچ

موتور پمپ دیزلی 6 اینچ دارای شاسی آهنی بسیار مستحکم می باشد این محصول به دلیل قدرت بسیار بالایی که دارد توانسته است نیاز بسیاری از کشاورزان وباغداران را تامین نماید حداکثر آبدهی این موتور پمپ 2833 لیتر در دقیقه می باشد این محصول از جابجایی و حمل و نقل راحت و آسانی برخوردار می باشد. از کاربرد های مهم این دستگاه می توان به انتقال آب های سطحی تمیز، انتقال آب بین دو مخزن، تخلیه آب استخر و... را نام برد. قیمت موتور پمپ دیزلی 6 اینچ به فاکتور های مهمی مانند قدرت و توان پمپ، کیفیت قطعات موتور پمپ، جنس بدنه موتور پمپ، میزان مکش آن، برند موتور پمپ، کشور سازنده موتور پمپ و... وابسته می باشد. 
جهت استعلام قیمت موتور پمپ دیزلی 6 اینچ می توانید با شماره تماس های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید تا همکاران ما شما را یاری نمایند و با توجه به نیاز و کاربرد شما قیمت دققی را خدمت شما اعلام کنند.

قیمت موتور پمپ دیزلی 4 اینچ استارتی

موتور پمپ دیزلی 4 اینچ استارتی همان طور که از اسمش مشخص می باشد با استفاده از سوخت گازوئیل کار می کند و سیستم روشن کننده این دستگاه از نوع استارتی می باشد و با زدن یک دکمه دستگاه به راحتی شروع به کار می کند. این دستگاه جزء دستگاه های قدرتمند موجود در بازار می باشد. حداکثر آب دهی این نوع از موتور پمپ 1000 لیتر در دقیقه است . برای استعلام قیمت موتور پمپ دیزلی 4 اینچ استارتی می توانید با همکاران فروش ما در مجموعه کشاورزی ساختمانی ماندگار تماس حاصل نمایید.